تبلیغات
شیمی زابل ورودی89 - تمشک آبی:واکسن ضد سرطان

یك آزمایش جدید تایید كرد مصرف یك فنجان تمشك آبی تازه و خام در هر روز می‌تواند در پیشگیری از آسیب‌های سلولی كه منجر به بروز سرطان می‌شوند بسیار موثر باشد.

متخصصان تغذیه همواره تاكید می‌كنند كه تمشك‌های آبی كه از خانواده توت‌ها هستند به دلیل غنی بودن از انواع مختلف آنتی اكسیدان‌ها، فلاوونوئیدها و سایر ویتامین‌ها در پیشگیری از آسیب‌های سلولی بسیار مفید هستند.

 

لائرا نیوتن، استادیار دپارتمان علوم تغذیه در دانشگاه آلابامای آمریكا در این باره تصریح كرد: آنتی اكسیدانها با تثبیت مولكول‌های مضر رادیكال آزاد از سلولها محافظت می‌كنند و حتی می‌توانند از بروز برخی از صدمات ناشی از این مولكول‌ها در سلول جلوگیری كنند.

 

نیوتن افزود: براساس نتایج مطالعات مختلف آنتی اكسیدانها در پیشگیری از صدمات ناشی از مولكول‌های رادیكال آزاد كه با بروز سرطان مرتبط هستند نقش قابل ملاحظه‌ای ایفا می‌كنند.

 

علاوه بر این تمشك آبی منبع سرشار از ویتامین C است كه به تقویت سیستم ایمنی بدن كمك می‌كند و همچنین در تقویت فرآیند جذب آهن در بدن موثر است. ویتامین C در عین حال در بهبود عروق خونی و حفظ سلامت مطلوب آنها نقش دارد.

 

به گزارش روزنامه دیلی میل، آب میوه تمشك آبی و سایر محصولات و فرآورده‌های مشتق از این میوه نیز حاوی ریزمغذی‌های مفید هستند اما مقدار فیبر آنها خیلی كمتر از خود میوه تازه است.

 

بعلاوه افزودن قند و شربت ذرت به این آب میوه‌ها بدون شك از ارزش‌ تغذیه‌ای این میوه كم می‌كند. بنابراین متخصصان مصرف شكل تازه و خام تمشك آبی را توصیه می‌كنند كه یك فنجان آن حاوی 80 كالری انرژی است.
طبقه بندی: علمی،
برچسب ها: chemist-chemistryuoz-zabol-uoz.ac-شیمی-زابل-شیمیدانان زابل-89-دارو-داروسازی-مشك-گیاه-گیاهان دارویی-آب-آبی،

تاریخ : جمعه 7 بهمن 1390 | 09:11 ب.ظ | نویسنده : ابوالفضل رخشانی اول | نظرات