تبلیغات
شیمی زابل ورودی89 - دایره المعارف رشته های دانشگاهی

مهندسی برق : اولین جرقه های ذهنی دانشجویان برق در دوران کودکی و با دیدن بابا برقی در تلویزیون رخ می دهد. در ابتدای قبولی دچار خود شیفتگی حاد می شوند و خود را از نوادگان ادیسون می بینند. هر چه عینک شما ته استکانی تر رتبه ی شما بهتر. هر چه موهای شما فرتر , بلندتر و به هم ریخته تر نزدیکی شما به مرحوم ادیسون بیشتر!! پس از گذراندن چند ترم با موجوداتی به غیر از سیم وباتری اشنا می شوند و تازه می فهمند که یار مهربان تری از کتاب هم وجود دارد. 

 

مهندسی مکانیک : در دوران کودکی همیشه این سوال برایم پیش می امد که چرا این افراد برای مکانیک شدن اینقدر درس می خوانند در حالی که مکانیک سر کوچه مان دیپلم هم ندارد!

 

مهندسی کشتی سازی : ار افتخارات این رشته این است که مهندسی است و در پایان شما را مهندس صدا می کنند.درواقع مهم نیست که اینده شغلی داشته باشید مهم این است که شما مهندسید!تازه به رشته مکانیک نیز نزدیک است و باکلاس می نماید. 

 

مهندسی نساجی : این رشته در گرایش های مختلف قلاب بافی, منجوق دوزی و... ارائه می شود. به غیر از اینکه این رشته مهندسیاست شما در پایان تحصیلات خود می توانید برای خود و همسرتان جوراب و شال گردن ببافید ناگفته نماند که دانشجویان ممتاز این رشته موفق به باز کردن مزون نیز شده اند.

 

مهندسی مواد : این رشته در دو گرایش تولید و مصرف ارائه می شود. نام نصفی از دانشجویان مواد بیژن است!!! انها از همان ابتدا علاقه خاصی به چمن های دانشگاه نشان داده و ارادت خاص تری نسبت به منقل و کلا دود و دم دارند.  

 

مهندسی هوا فضا : دانشجویان هوا فضا در ابتدای تحصیل همگی خود را در ناسا می بینند اما در اواخر ان عموما در اژانس های هواپیمایی مشغول به کار میشوند, البته طی کشیدن باند فرودگاه,پاک کردن شیشه هواپیما و پنچرگیری چرخ هواپیما نیز جزء اینده شغلی این رشته محسوب می شود. این دانشجویان در ایران حدود ٣٠ واحد درس اجباری  "توپولف از برادران رایت تا کنون" را پاس می کنند.   

 

مهندسی پزشکی : ایا میخواهید با یه تیر دو نشون بزنید؟! با گرفتن یک لیسانس هم دکتر شوید هم مهندس!!صددرصد تضمینی!!! شما پس از فارغ التحصیلی در بیمارستان های مختلف مشغول به تعمیر تخت,ویلچیر و بقیه می شوید اما از لذات اختصاصی کار شما این است که در بیمارستان گاهی شما را با دکتر اشتباه می گیرند,در این هنگام شما می توانید شخص مورد نظر را سرکار گذاشته و بسی حال بنمایید.

 

مهندسی کامپیوتر : انتخاب این رشته فقط به افراد با استقامت بالا پیشنهاد می شود. زیرا نشستن پشت کامپیوتر برای ساعات طولانی و انجام بازی های پر اضطرابی همچون GTA,FIFA11و... همچنین ول گشتن در facebookبه طور 24 ساعته به توانایی های بالایی احتیاج دارد. 

 

مهندسی عمران : همان طور که از نام این رشته که مخفف "عملگی راهبردی نو" می باشد, مشخص است دانشجویان این رشته در تمام طول عمر خود با عمله سروکله میزنند. در همین راستا از مهمترین درس های این رشته  "عمله افغانی یا ایرانی مسئله این است!" را می توان نام برد که بیان گر موضوع فلسفی مهمی است که ذهن بسیاری از اساتید این رشته را به خود مشغول کرده است. 

 

مهندسی معماری : این رشته بسیار باکلاس می نماید. به همراه داشتن ان وسیله ار پی جی مانند که در ان کاغذ می گذارند به خودی خود کلی  کلاس میاورد . اینده شغلی این دوستان نیز بین بساز بفروش و دستیار بساز بفروش متغیر است. 
طبقه بندی: طنز-جوک-چیستان،

تاریخ : پنجشنبه 11 اسفند 1390 | 01:50 ب.ظ | نویسنده : ابوذر یگانه فر | نظرات